50 spółka z zagranicy zadebiutowała na GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

50 spółka z zagranicy zadebiutowała na GPW

Orphee SA, firma z sektora ochrony zdrowia z siedzibą w Genewie, jest pierwszym szwajcarskim emitentem, który zadebiutował na rynkiu NewConnect warszawskiej giełdy. Kurs akcji spółki wzrósł na otwarciu o 25,28% do 11,15 zł.
Na rynku NewConnect zadebiutowało 16,6 mln akcji Orphee SA. Działalność spółki związana jest z produkcją i dystrybucją wyrobów mających zastosowanie w klinicznych segmentach biochemii, hematologii, serologii oraz aparaty diagnostyczne i analizatory do realizacji testów laboratoryjnych (wykorzystywanych w medycynie i weterynarii) a także systemy próżniowego pobierania krwi. Firma dysponuje międzynarodową siecią dystrybutorów działających w ponad 100 krajach i jest liczącym się podmiotem na światowym rynku diagnostyki in vitro.

Po dzisiejszym debiucie na obu rynkach akcji GPW notowanych jest 50 zagranicznych spółek (42 na Głównym Rynku oraz 8 na rynku NewConnect) z kilkudziesięciu krajów. Wśród nich najliczniejsze są spółki z Ukrainy, Czech, Izraela, Bułgarii i Wielkiej Brytanii.

- Pomimo pesymistycznych nastrojów na europejskich rynkach, GPW pozostaje atrakcyjnym miejscem do pozyskiwania kapitału na rozwój dla zagranicznych emitentów. Wysoka dynamika rozwoju pod względem liczby emitentów jest niewątpliwym osiągnięciem rynku NewConnect, będącym obecnie najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem alternatywnym w Europie. Okazał się on także realnym źródłem zasilającym Główny Rynek w emitentów - już 18 notowanych tam spółek przeniosło się na główny Parkiet - powiedział Ludwik Sobolewski, Prezes GPW.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50