Nowatorskie rozwiązania na warszawskim parkiecie
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Nowatorskie rozwiązania na warszawskim parkiecie

Kurs akcji Planet Soft - producenta rozwiązań informatycznych wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 25,5% do 2,51 zł.
W prywatnej ofercie sprzedaży istniejących akcji inwestorzy objęli papiery o wartości 750 tys. zł, stanowiące 12,5% w kapitale akcyjnym.

Planet Soft to spółka z prawie 12-letnią historią. Początkowa specjalizowała się w outsourcingu usług IT. W ponad 90-proc. klientami firmy były podmioty zagraniczne głownie z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Kanady. Niecałe trzy lata temu spółka zdecydowała się rozwijać autorskie produkty związane z usługami dla sektora MSP. Flagowymi rozwiązaniami firmy są obecnie Aplicon - służący upraszczaniu realizacji zadań, usprawnianiu pracy i komunikacji wewnątrz firmy oraz Storeq - usługa związana z współdzieleniem oraz synchronizacją plików.

- Podobnie jak trzy lata temu stwierdziliśmy, że już czas odchodzić od outsourcingu i rozwijać własne produkty. Tak już teraz staramy patrzeć się w przyszłość i dostrzegać trendy, które będzie można z powodzeniem przekładać na przychody spółki w następnych latach - mówi Hubert Wochyński, prezes Planet Soft.

Planet Soft jako jedna z pierwszych spółek na rynku dostrzegła możliwości płynące z rozwijania technologii augmented reality - łączącej rzeczywistość ze światem wirtualnym. Autorskim rozwiązaniem z tej dziedziny jest bezpłatna aplikacja mobilna Oopsly - rozpoznająca tekst i obrazy w przestrzeni publicznej.

- Może wydać się to skomplikowane, ale w dużym skrócie - wykorzystując to rozwiązanie użytkownik telefonu komórkowego będzie mógł np. widząc reklamę produktu na ulicy czy w gazecie od razu dokonać zakupu wybranego produktu. Wystarczy ze sfotografuje go komórką - tłumaczy prezes.

W projekt ten Planet Soft zamierza zainwestować 200 tys. EUR. Spółka zamierza również skonsolidować rynek firm świadczących podobne usługi. Obecnie prowadzi rozmowy z trzema wytypowanymi podmiotami. Na akwizycje przeznaczy do 2 mln zl.

W 2011 r. przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,5 mln zl, Planet Soft wypracował 0,53 mln zl zysku netto. W bieżącym roku wyniki te maja wzrosnąć odpowiednio do 3,6 mln zl i 0,77 mln zl.

Zobacz pełną relacje z debiutu na GPW Media!

logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50