Udany debiut piLAB
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Udany debiut piLAB

Wrocławska spółka zajmująca się technologiami informatycznymi dołączyła do grona spółek notowanych na NewConnect.
To był udany debiut spółki piLAB. Kurs praw do akcji spółki z branży informatycznej wzrósł na otwarciu podczas pierwszego dnia notowań aż o 50%. Zaledwie po 20 minutach notowań walory spółki drożejąc już o 75% są wyceniane przez inwestorów na 3,50 zł. Wartościowy wolumen obrotów na akcjach spółki przekroczył 30 tysięcy złotych, co jest dobrym wynikiem w odniesieniu do pozostałych lipcowych debiutów na rynku NewConnect.

piLAB S.A sprzedaje oraz wdraża systemy do digitalizacji, przetwarzania i archiwizacji dokumentów, zbiorów, a także danych. Spółka współpracuje w tym zakresie z podmiotami prywatnymi, ale także publicznymi - takimi jak biblioteki, muzea, uczelnie oraz instytucje państwowe.

Digitalizacja danych pozwala na wprowadzenie tradycyjnych materiałów do pamięci komputera. Oprogramowanie oferowane przez emitenta służy głównie do przyspieszania wyszukiwania, analizy i statystyk danych oraz obniżania kosztów związanych z archiwizacją i bezpieczeństwem danych. Dodatkowo zespół spółki wykonuje audyty oraz udziela konsultacji, które pozwalają klientom na skuteczne zarządzanie firmą i jej plikami. Emitent oferuje również możliwość udostępniania wybranych danych innym użytkownikom przy użyciu Internetu.

piLAB tworzy również systemy pozwalające na wirtualne wycieczki 3D. Aktualnie wykonywane prace mają na celu stworzenie zintegrowanego systemu publikacji zbiorów online i wycieczek wirtualnych, który to ma łączyć wiele różnych jednostek muzealnych z Polski i zagranicy w jedno, ogólnodostępne z Internetu źródło.

piLAB S.A. pozyskała z oferty prywatnej 300 tys. zł. - sprzedając 150 tys. akcji serii C w cenie 2 zł za akcję. Akcje zostały przydzielone 10 osobom fizycznym i 3 osobom prawnym.

Prognoza finansowa na 2012 rok zakłada uzyskanie 1,04 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 287 tys. zł. Ubiegły rok emitent zakończył ze stratą netto w wysokości 276 tys. zł.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50