Udana oferta prywatna Esperotia Energy Investments
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Udana oferta prywatna Esperotia Energy Investments

Wrocławska spółka zadebiutowała na alternatywnym rynku warszawskiej giełdy. W ramach przeprowadzonych ofert prywatnych spółka pozyskała ponad 2,5 mln zł.
Debiut spółki Esperotia Energy Investments na rynku NewConnect na tle ostatnich debiutów wypadł dość słabo. Walory spółki na otwarciu w dniu debiutu wycenione zostały przez inwestorów na 45 groszy, co oznacza iż kurs akcji spółki nie zmienił się w odniesieniu do ceny emisyjnej ustalonej przed debiutem spółki. W ciągu pierwszych pięciu minut notowań na akcjach spółki zawarte zostały zaledwie 4 transakcje. Właścicieli zmieniło 2210 walorów spółki, co oznacza iż wartościowy wolumen obrotów kształtuje się na poziomie zaledwie tysiąca złotych.

- Środki pozyskane z oferty prywatnej chcemy przeznaczyć na uzyskanie pozwoleń na budowę biogazowni w już wytypowanych lokalizacjach. Mamy ich obecnie około 30, ale część z nich w naturalny sposób odpadnie z różnych powodów, dlatego cały czas poszukujemy nowych miejsc i partnerów do współpracy - powiedziała Agnieszka Król, prezes zarządu EEI.
 
Firma została założona w 2009r. przez cypryjski fundusz inwestycyjny Esperotia Investments Ltd. w celu realizowania projektów inwestycyjnych z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) ze szczególnym uwzględnieniem projektów obejmujących budowę biogazowni na terenie Europy Centralnej. W listopadzie 2011r. nastąpiła zmiana formy prawnej na spółkę akcyjną.
 
Strategia rozwoju EEI na najbliższe lata zakłada objęcie wiodącej pozycji na rynku biogazowym w Europie Centralnej poprzez aktywne poszukiwanie nowych lokalizacji pod budowę biogazowni na terenie Polski, Czech, Bułgarii, Słowacji i Rumuni. Założenia do strategii opierają się na atrakcyjnych uregulowaniach tych rynków w zakresie odnawialnych źródeł energii, polegających na gwarantowanych stawkach za energię wytworzoną z OZE. Dla każdej nowej lokalizacji EEI planuje zakładać odrębną spółkę celową, która będzie zajmowała się realizacją i zarządzaniem tym projektem. Docelowo spółka chce posiadać portfolio około 30-40 działających biogazowni na terenach znajdujących się w Europie Centralnej
 
Zespół EEI, poza szukaniem nowych lokalizacji, koncentruje się na realizacji już rozpoczętych projektów, m.in. na budowie wspólnie z Energa BIO Sp. z o.o. biogazowni w Starogardzie Gdańskim (spółka celowa Biogazownia Starogard Sp. z o.o.). EEI ma również podpisany list intencyjny z SFW Energia, jest w końcowej fazie podpisywania kolejnej umowy o współpracę z dużym graczem na rynku energetycznym oraz przeprowadza audyt finansowy wytypowanej do przejęcia czeskiej firmy o podobnym profilu działania.

  Zobacz na GPW Media pełną relację z debiutu!
 logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50