Zaszczytny debiut Elemental Holding
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Zaszczytny debiut Elemental Holding

Spółka Elemental Holding, jako 400. emitent na tym rynku wprowadziła do obrotu 100.000 akcji serii A, 1.000.000 mln akcji serii E i 6.883.329 akcji serii F.
Debiut spółki Elemental Holding na rynku NewConnect można uznać jednoznacznie za udany. Na otwarciu cena akcji spółki ukształtowała się na poziomie 2 złotych, co oznacza wzrost kursu akcji względem kursu odniesienia o 27,39%. Pierwsze minuty handlu przyniosły dalszy wzrost walorów spółki. Przed południem jedna akcja spółki wyceniana jest na 2,40 zł, co oznacza wzrost walorów spółki względem kursu odniesienia aż o 52,87%. Wartościowy wolumen obrotów akcjami wynosi 69,3 tysiące złotych.

Elemental Holding, któemu przypadł zaszczyt 400. debiutu  jest grupą kapitałową specjalizującą się w zarządzaniu spółkami z branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi, w szczególności metalami nieżelaznymi oraz układami elektronicznymi.

- Debiut na rynku NewConnect jest etapem przejściowym w naszej strategii rozwoju. W perspektywie pół roku zamierzamy rozpocząć pracę nad przeniesieniem spółki na rynek główny GPW, jednakże ostateczna decyzja będzie uzależniona od sytuacji na rynku - mówił w marcu Jarosław Michalik, Członek Zarządu Elemental Holding SA.

Grupę kapitałową tworzą obecnie Tesla Recycling, Syntom i Tesla Metal, które pełnią wobec siebie komplementarną działalność, zarówno od strony pozyskiwania towarów, ich przetwarzania jak i rynków zbytu. Elemental Holding jest dostawcą złomu do hut i odlewni metali nieżelaznych na terenie kraju.

W 2011 roku, Grupa wypracowała (dane pro-forma spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej) ponad 15 mln zł zysku przy blisko 550 mln zł przychodów. Prognozy na bieżący rok zakładają ponad 25%-owy wzrost zarówno przychodów, jak i zysku netto.

 Zobacz pełną relację z debiutu na GPW Media!logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50