Goal.pl: Ekspansja mobilna po drodze na GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Goal.pl: Ekspansja mobilna po drodze na GPW

Goal.pl, jeden z czołowych portali o tematyce piłkarskiej w Polsce, przymierza się do konsolidacji rynku.
Spółka zamierza przeprowadzić niepubliczną ofertę akcji i zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie 2012 i 2013 r.

Kilka dni temu ruszyła wersja mobilna swojego serwisu- m.goal.pl

- W porównaniu do rozwiniętych rynków piłkarskich takich jak niemiecki, angielski czy francuski mamy ogromny potencjał wzrostu. W związku z EURO 2012 spodziewamy się bardzo dużego wzrostu zainteresowania piłką nożną i dojrzewania rynku. Już w 2010 r. liczba widzów na meczach ekstraklasy zwiększyła się o 68%. Naszym zdaniem po zakończeniu EURO 2012 liczba ta nadal będzie znacząco wzrastać, ze względu na powstanie nowoczesnych stadionów w największych miastach, a także dlatego, iż 80% osób deklarujących zainteresowanie sportem wskazuje właśnie na piłkę nożną - tłumaczy Piotr Wąsowski, prezes Wasowski Ventures, jeden z głównych udziałowców Goal.pl.

Rynek portali internetowych o tematyce piłkarskiej w Polsce jest bardzo rozdrobniony. - To najczęściej małe, prywatne inicjatywy bez dużego przebicia medialnego, ale z dosyć dobrymi nazwami domen i pewną stałą rzeszą fanów. Dlatego zdecydowaliśmy się na konsolidację tego rynku, a na to potrzebne są środki. Stąd decyzja o NewConnect. Z rynku chcielibyśmy zebrać ponad milion złotych- zapowiada Piotr Wąsowski.

Kilka dni temu Goal.pl udostępnił swoim użytkownikom aplikację m.goal.pl, umożliwiającą korzystanie z portalu poprzez urządzenia mobilne.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50