Sopharma AD - Debiut spółki na rynku głównym GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Sopharma AD - Debiut spółki na rynku głównym GPW

Jest to 37 debiut w roku 2011 na Głównym Rynku warszawskiej giełdy oraz 426 spółka notowana na tym rynku. SOPHARMA AD jest 38 zagraniczną oraz 1 bułgarską spółką notowaną na głównym parkiecie w Warszawie.
Historia obecnej Grupy Kapitałowej sięga lat trzydziestych XX wieku, kiedy to powstało pierwsze laboratorium farmaceutyczne na potrzeby wytwarzania produktów medycznych w Bułgarii. Po drugiej wojnie światowej poprzednik prawny Spółki został znacjonalizowany. W roku 2000 w wyniku prywatyzacji Sopharma stała się prywatną spółką farmaceutyczną. Od tego czasu Spółka powiększyła Grupę Kapitałową i poszerzyła skalę działalności. Akcje Spółki notowane są na Bułgarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa Kapitałowa obejmuje Sopharmę AD (z siedzibą w Sofii, Bułgaria) i 21 innych podmiotów. Grupa jest wiodącym, pionowo zintegrowanym, bułgarskim producentem, eksporterem i dystrybutorem produktów farmaceutycznych, posiadającym silną pozycje w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej, oferującym szeroką gamę leków na receptę i bez recepty. Grupa prowadzi działalność w następujących obszarach:
  • produkcja wyrobów farmaceutycznych,
  • dystrybucja produktów farmaceutycznych,
  • wytwarzanie i dystrybucja innych produktów, głównie urządzeń medycznych takich jak strzykawki i inne materiały medyczne.
Grupa prowadzi działalność w Bułgarii (71% przychodów w okresie pierwszego półrocza 2011 r.) oraz na 37 rynkach eksportowych (głównie w Rosji - 14% przychodów i na Ukrainie - 4% przychodów).


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50