Biomed-Lublin przechodzi na Rynek Główny
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Biomed-Lublin przechodzi na Rynek Główny

Notowana na NewConnect spółka Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek zadebiutuje na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych. Do obrotu trafią akcje serii B, C, D i E.
„BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm sektora na rynku krajowym. Firma działa w branży farmaceutycznej (obszar szeroko rozumianej biotechnologii) i wytwarza ponad 60 produktów w różnym asortymencie. Stale prowadzi prace mające na celu opracowanie nowych produktów, technologii wytwarzania oraz poszerzanie zastosowania oferowanych wyrobów.

O wysokiej jakości produktów wytwarzanych przez „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. świadczy certyfikat GMP, nadany spółce przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. To dowód na to, że spółka spełnia światowe standardy.

Wśród produktów „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. są leki na receptę i leki bez recepty - tzw. preparaty OTC, wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne (stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Ponadto spółka jest obecnie jedynym w kraju frakcjonatorem osocza ludzkiego i wytwarza z niego immunoglobuliny specyficzne oraz histaglobulinę (lek przeciwalergiczny). Spółka jest też jedynym producentem i dostawcą na rynek krajowy Szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10, zamawianej przez Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień.

Do kluczowych produktów spółki należy m.in. probiotyk Lakcid, Biohemoril - lek stosowany w leczeniu hemoroidów oraz Onko BCG - lek uznawany za światowy standard leczenia nowotworów pęcherza moczowego. Do tej grupy zalicza się także Distreptaza - stosowana w ginekologii w stanach zapalnych. Aby zwiększyć możliwości produkcji tego ostatniego leku, „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. rozbudował w ostatnim czasie zakład zajmujący się jego wytwarzaniem.

Aktualna strategia „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. kładzie duży nacisk na współpracę z jej francuskim partnerem - LFB BIOMEDICAMENTS. Zagraniczna firma uruchomiła już produkcję leków (albuminy, immunoglobuliny oraz czynnika krzepliwości VIII) dla „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A., z dostarczonego jej polskiego osocza.

Kolejnym ważnym przedsięwzięciem „BIOMED-LUBLIN” WSiS S.A. będzie uruchomienie własnego, nowoczesnego zakładu frakcjonowania osocza, poprzez wdrożenie nowatorskiej technologii firmy LFB Biomedicaments. Zlokalizowana w Mielcu fabryka ma samodzielnie wytwarzać innowacyjne leki, takie jak: immunoglobulina, albumina oraz czynniki krzepnięcia.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50