Coccodrillo zadebiutowało na GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Coccodrillo zadebiutowało na GPW

Akcje właściciela marki Coccodrillo zadebiutowały we wtorek na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Na otwarciu kurs wzrósł o 2,68 proc. do 15,30 zł za akcję.
Spółka jest dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo, na rynku polskim oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, a także w krajach poza Unią Europejską. Sklepy Coccodrillo znajdują się na czterech kontynentach, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Chinach czy Brazylii.

Przed debiutem, Spółka z sukcesem zakończyła swoją ofertę publiczną z której pozyskała 14,9 mln zł brutto na rozwój. Akcje CDRL cieszyły się dużym zainteresowaniem i stopa redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 81,75%.

- Dzisiejszy debiut to bardzo ważny moment dla CDRL i efekt pracy całego naszego zespołu. Cieszymy się, że dołączyli do nas nowi akcjonariusze i dołożymy starań, żeby spółka konsekwentnie budowała dla nich wartość - powiedział prezes CDRL Marek Dworczak.

- Dzięki Ofercie Publicznej pozyskaliśmy środki, które pozwolą CDRL rozwijać się jeszcze szybciej. Naszym celem jest umocnienie pozycji jednego z liderów rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Równocześnie wchodzimy też na kolejne rynki - dodał wiceprezes Tomasz Przybyła.

Na koniec 2013 r. Spółka miała 342 sklepów wobec 294 rok wcześniej oraz 234 w 2011 r. Spółka od 2010 r. oferuje swoje produkty również w sklepie internetowym, który systematycznie jest rozwijany. Spółka planuje m.in. dalszą rozbudowę sieci sprzedaży a także rozwój sklepu internetowego i inwestycje w logistykę.

W I połowie 2014 r. Grupa CDRL zanotowała 71,7 mln zł przychodów oraz 6,1 mln zł zysku netto, wobec 65,4 mln zł przychodów i 0,8 mln zł straty w analogicznym okresie 2013 r. W swojej historii Spółka zawsze odnotowywała zysk na poziomie operacyjnym oraz wyniku finansowego netto.
W Prospekcie Spółka przedstawiła prognozę wyników na cały 2014 r. Zgodnie z nią skonsolidowany zysk netto wyniesie 10,868 mln zł i będzie wyższy o 258,2% od osiągniętego w poprzednim roku. Wynik EBITDA ma wzrosnąć o 81,3% do 18,448 mln zł a przychody o 7,2% rok do roku do 159,386 mln zł.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50