AC SA - Debiut spółki na rynku głównym GPW
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

AC SA - Debiut spółki na rynku głównym GPW

11 sierpnia 2011 na Głównym Rynku GPW zadebiutowała spółka AC S.A. Spółka AC S.A. jest 32. debiutantem w roku 2011 na Głównym Rynku GPW oraz 423. emitentem na tym rynku.
Historia firmy rozpoczęła się od produkcji podgrzewaczy oleju napędowego do silników Diesla. Z biegiem czasu była poszerzana o inne wyroby elektrotechniki samochodowej. W latach 1999-2001 Zarząd Emitenta skoncentrował działalność Spółki na dwóch podstawowych kierunkach: produkcji wiązek z modułami elektronicznymi do haków samochodowych oraz produkcji elektronicznych systemów sterowania wtryskiem gazu do samochodowych instalacji gazowych.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i znanym na świecie producentem i dostawcą modułów elektronicznych i mechanicznych samochodowych instalacji gazowych do silników spalinowych oraz elementów elektroniki i wiązek elektrycznych na potrzeby przemysłu samochodowego. Wiodącym produktem Emitenta są sterowniki LPG/CNG sprzedawane pod marką STAG. AC S.A. jest także dystrybutorem części i akcesoriów związanych z elektroniką samochodową.

Papiery wartościowe wprowadzone do obrotu:
  • 9.200.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A,
  • 126.400 akcji zwykłych na okaziciela serii B.
Umowy lock-up
Akcje serii B, wyemitowane w ramach programu motywacyjnego objęte są 24-miesięcznym lock-upem.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50