Innowacje ARI już na NewConnect
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Innowacje ARI już na NewConnect

Kurs akcji Agencji Rozwoju Innowacji wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 40% do 0,7 zł.
Wrocławska spółka, świadcząca usługi doradczo-finansowe wprowadziła do obrotu w alternatywnym systemie GPW 1,027 mln praw do akcji zwykłych na okaziciela serii C.

W ramach zakończonej we wrześniu subskrypcji prywatnej akcji serii C, przydzielono 1,027 mln tych instrumentów po cenie emisyjnej równej 0,5 zł (wartość nominalna każdego waloru to 0,1 zł). W ramach oferty spółka pozyskała kapitał w wysokości 513,5 tys. zł. Główna część środków z emisji przeznaczona zostanie na utworzenie funduszu, celem przeprowadzenia inwestycji portfelowych w start-upy oraz stworzenie platformy internetowej, która umożliwi finansowanie nowych przedsiębiorstw przez osoby fizyczne.

Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału bezzwrotnego, udziałowego i dłużnego na rozwój istniejących przedsiębiorstw oraz samorządów. Dotychczas ARI pozyskała dofinansowanie dla ponad 50 projektów, których łączna wartość przekroczyła 177 milinów zł.

- Planujemy osiągnąć do 2016 roku wiodącą pozycję na polskim rynku i znaleźć się wśród trzech najważniejszych firm specjalizujących się we wspieraniu i finansowaniu innowacji. Zamierzamy również rozszerzyć działalność na kraje Europy Środkowo-Wschodniej i stać się jedną z dziesięciu wiodących firm w tym regionie - mówi Szymon Gawryszczak, prezes zarządu ARI S.A.
logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50