POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

Akcje INTER RAO Lietuva – najbardziej zyskowne akcje na liście dywidendowych akcji Europy

Akcje AB INTER RAO Lietuva są nazywane jednymi z najbardziej zyskownych akcji dywidendowych w Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Taką informację publikuje najbardziej solidny dziennik biznesowy Litwy „Verslo žinios“.

INTER RAO Lietuva na liście dywidendowych akcji Europy zajmuje pierwsze miejsce, a prognozowana rentowność dywidendowa przedsiębiorstwa za 12 miesięcy sięga 11,86 proc. Drugie i trzecie miejsce podzieliły francuska spółka Neopost i holenderskie przedsiębiorstwo Royal Dutch Shell, których rentowność wynosi odpowiednio 8,41 i 6,39 procent. Piątkę na liście zakończa spółka szwedzka TeliaSonera i przedsiębiorstwo Wielkiej Brytanii BP, których rentowność dywidendowa sięga odpowiednio 5,91 i 5,89 procent.

Na podstawie umowy akcjonariuszy AB INTER RAO Lietuva przewidziano, że w celu wypłaty dywidend co roku należałoby wydzielić nie mnie niż 70% czystego zysku za odpowiedni rok, chyba że Zarząd przedsiębiorstwa kierując się interesami spółki i potwierdzając roczny program inwestycji zadecydowałby, że spółka musiałaby czysty zysk za odpowiedni rok inwestować.

Listę najbardziej szczodrych płacących dywidenda firm w Stanach Zjednoczonych Ameryki i Europie dziennikowi sporządzili analitycy UAB FMĮ „Orion Securities“, którzy ujednolicili posiadane informacje.

Należy zwrócić uwagę na to, że na listę wpisano nie absolutnie najbardziej zyskowne spółki dywidendowe, lecz tylko te, które posiadają wystarczającą płynność i odpowiadają kryteriom kapitalizacji.


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50