POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

INTER RAO Lietuva na liście przedsiębiorstw energetycznych płacących najwięcej podatków zajęła czwarte miejsce

AB INTER RAO Lietuva w 2014 roku ponownie znalazła się wśród spółek, które płacą najwięcej podatków i innych opłat na Litwie.

Na liście przedsiębiorstw energetycznych płacących najwięcej podatków i innych opłat, sporządzonej przez Państwową Inspekcję Podatkową (PIP), przedsiębiorstwo zajęło o jedną pozycję wyżej i było na czwartym miejscu.

Na ogłoszonej przez PIP liście największych podatników INTER RAO Lietuva zajęło 25 miejsce i w ciągu roku na konto PIP zapłaciło ponad 87,3 mln litów podatków i innych opłat.

W 2013 roku przedsiębiorstwo na konto PIP zapłaciło nieco więcej niż 100 milionów litów podatków i było 17-ym największym podatnikiem Litwy. Największy wpływ na zmiany uiszczonych podatków miał spadek sprzedaży. Zmniejszono ją realizując politykę zarządzania ryzykiem przedsiębiorstwa i dążąc do zmniejszenia wpływu możliwych ograniczeń importu energii elektrycznej na wyniki działalności przedsiębiorstwa.
Pliki do pobrania


logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50