GPW wykluczyła DM IDMSA z działalności na giełdzie
POLECANE KANAŁY: Poznaj naszą ofertę

GPW wykluczyła DM IDMSA z działalności na giełdzie

Zarząd giełdy postanowił wykluczyć z dniem 1 lipca 2014 r. dotychczasowego członka giełdy Dom Maklerski IDM z działalności na giełdzie oraz w alternatywnym systemie obrotu, podała giełda.
"Na podstawie § 78 ust. 1 pkt 2) Regulaminu Giełdy oraz § 19 ust. 5 pkt 2) Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu, w związku z cofnięciem przez Komisję Nadzoru Finansowego w całości zezwolenia spółce Dom Maklerski IDM S.A. na prowadzenie działalności maklerskiej, zarząd Giełdy postanawia wykluczyć z dniem 1 lipca 2014 r. członka giełdy Dom Maklerski IDM S.A. z działalności na giełdzie oraz w alternatywnym systemie obrotu" - czytamy w uchwale zarządu GPW.

Giełda tłumaczy, że na podstawie swojego regulaminu zarząd giełdy wyklucza członka giełdy z działania na giełdzie, o ile odpowiedni organ nadzoru cofnął mu zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej lub zezwolenie wygasło z mocy prawa.

30 maja Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję nakazującą przeniesienie instrumentów finansowych i środków pieniężnych klientów Domu Maklerskiego IDM SA oraz dokumentów związanych z prowadzeniem rachunków do Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. KNF cofnęła też IDMSA zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej.

Wcześniej zarząd DM IDMSA złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

5 czerwca GPW wznowiła notowania akcji DM IDMSA. Obrót akcjami został zawieszony 20 maja br. na max. miesiąc.

Pod koniec kwietnia IDMSA poinformował o zamiarze zwolnienia 83,5% zatrudnionych w spółce i podał, że postanowił ograniczyć zakres prowadzonej działalności maklerskiej oraz zawarł z Domem Maklerskim BOŚ umowę, umożliwiającą dotychczasowym klientom korzystanie na preferencyjnych warunkach z usług, których IDMSA nie będzie już oferować.

DM IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, z sukcesem przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie.logo_2 Kontakt

Raporty, wyniki finansowe, akcje, obligacje, umowy, konferencje, analizy, komentarze... Masz dla nas ciekawą informację dotyczącą rynku kapitałowego?
Napisz redakcja@infostrefa.com
lub zadzwoń 22 509 29 50